ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5715217
*
nr 571 5217
Spegel
Rokokostil, höjd: 110
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2009
kl 18:51:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 11:16:53
1
100 kr
13/3 16:57:33
2
150 kr
13/3 21:01:51
3
Vinnande bud
14/3 15:28:04
4
450 kr
16/3 12:51:02
5
600 kr
16/3 16:32:08
3
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43
-
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28
*
Spegel
nr 571 5217
Spegel
Rokokostil, höjd: 110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 11:16:53 | 1 | 100 kr |
13/3 16:57:33 | 2 | 150 kr |
13/3 21:01:51 | 3 | Vinnande bud |
14/3 15:28:04 | 4 | 450 kr |
16/3 12:51:02 | 5 | 600 kr |
16/3 16:32:08 | 3 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
7129 Spegel
1940-/50-tal, Rotting, yttermått inklusive ram: 57..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:43 -
7095 Spegellampetter
ett par, Trä. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:28